Arsyeja e vërtetë/ Rama në Londër për të takuar Xhorxh Soros

Arsyeja e vërtetë/ Rama në Londër për të takuar Xhorxh Soros

10:26, 18/06/2019

Nën sajesën e një forumi të rëndomte Edi Rama është munduar të fshehë arsyen e vërtetë të udhëtimit të tij në Londër.

Por këtë e ka dekonspiruar Alex Soros i cili ka postuar një foto me babanë e tij, spekulantin dhe milardierin Xhorxh Soros.

Ky i fundit ishte edhe në një udhëtim sekret në Tirane ku u pikas nga burimet e SYRI.net në hotel ‘Plaza’, vizitë që kishte të bënte me presionin ndaj Edi Ramës për të rikandiduar Erion Veliajn për Tiranën.

Image

Nuk ka më asnjë dilemë se Edi Rama është në ditët e tij të fundit si kryeministër, e paqartë është vetëm kosto e ikjes së tij dhe pasardhësi në krye të PS.

Këto dy paqartësi duket se Rama ka shkuar ti sqaroj me zjarrvënësin e disa vendeve në botë pa demokraci ose me demokraci hibride siç është Shqipëria.

Sqarojmë se foto e postuar e Alex, Xhorxh dhe videot e Ramës sot në mëngjes janë në të njëjtin vend. Në Londër dhe për të njëjtin forum.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz18/06/2019 15:10

Ka shku ne Londer, se ashtu osht i muhabet por mos i thoni kujt. Alexi Sorros do tja lej zezakun e vet nja dy dit Edverit, sa tja çbllokoje pak ullukun, me ate sebep, ja letson ene pak dhimjen e herrnies diskale qe koht e funit ju ka renu shum. E keni pa si zbret prej makine? Si plaku Mere! Ike Edver suma, ike, me gjith ridhjerjen e me gjith tepsin!

Ani18/06/2019 14:10

Shko ne Londer mor pederast,ta vene ne by.. .th sorosat se ndoshta pas kesaj te bie niveli i hormoneve dhe ndoshta te bene me te arsyeshem kjo dhe kur te kthehesh mbase te eshte kthyer noi fije ndergjegjeje.

jas18/06/2019 13:07

duhet me i trell te gjithe keta krimba

vera18/06/2019 12:56

Rama,para se me njoft Xhorxhin e vetes dhe te Kombit te tij, pranon me njoft Xhorxhin e huaj!

tironci18/06/2019 11:33

E pam mire ca do me thon open society e ktij cfutit shetites. Shkaterrim i venit tej e tej icdo kujtese kulturore e vjeter dhe e re. Sorosi ka luftu shum per shakterrimin e identitetit kombtar shqiptar. Nuk eshte e rastir qe u zhduken dhjetrna qendra kulturore me e ashpra teatri kombtar. Qeveria e re qe do vije te shpalli non grata gjith fondacionin open-society te Sorosit. Dhe soroisteve shqiptare ti hiqet perfundimisht e drejta me kandidu ne poste publike me vendim gjykate.

Shto koment

Denonco