Godet gazetari/ Vetëm në Shqipëri, nipi i shoferit të mbretit, do të shpallet mbret

Godet gazetari/ Vetëm në Shqipëri, nipi i shoferit të mbretit, do të shpallet mbret

11:19, 12/06/2019

Pas dekretimit të shtyrjes së zgjedhjeve të 30 qershorit, Edi Rama vendosi që të sulmojë presidentin Ilir Meta, duke e cilësuar këtë vendim si nul.

Por përplasja mes dy institucioneve ka sjellë edhe ndarjen e opinionit publik dhe të analistëve.

Të shumtë janë ata që kanë dalë në krah të vendimit të presidentit Ilir Meta.

Me një status në Facebook ka reaguar edhe gazetari e analisti Ilir Demaliaj.

Ai ironizon Ramën duke i thënë ‘nipi shoferit të mbretit do të shpallet mbret’.

Reagimi i plotë i Ilir Demaliajt:

Vetëm në Shqipëri ndodh, që nipi shoferit të mbretit do të shpallet mbret.

Do të fitoj ilegjitimi- ilegjimitetit?!!

Nesër e enjte ditë PAZAR!

Të shikojmë nga do shkoj kanari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lalieri12/06/2019 16:25

Intelektual pa shkolle....????

katunari12/06/2019 11:30

Pale kur na e shesin per intelektual. gjyshi shofer baba si ato qe bojn gur vorrezash

Shto koment

Denonco