Shqipëria në flakë, narkotrafikantët po i vejnë zjarrin pyjeve për hashash

Shqipëria në flakë, narkotrafikantët po i vejnë zjarrin pyjeve për hashash

16:18, 25/03/2019

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar në një postim në profilin e tij në facebook, zjarret që kanë pushtuar Shqipërinë në 24 orët e fundit,

Sipas Berishës këto zjarre kanë vetëm një qëllim për të hapur toka të reja për të mbjell hashash në survejimin e qeverisë.

Vetëm ditën e djeshme dhe të sotme me mijëra hektarë pyje dhe shkurre u shkumbuan në Malin e Priskës në Tiranë, ndërkohë që në vendngjarje nuk shkoi asnjë forcë e shuarjes së zjarrit.

“Zjarret per hapjen e tokave per hashashin!

Te dashur miq, me dhjetra e dhjetra zjarre qe kane shperthyer ne mbare vendin si kurre me pare ne kete kohe, jane zjarre per hapjen e tokave per hashash ne kete vit elektoral. Narkoshteti po garanton narko eurot per blerjen e votave. Sb”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco