Opposition leader Basha meets US Ambassador Lu, talk about Judiciary Reform and fight against crime

Opposition leader Basha meets US Ambassador Lu, talk about Judiciary Reform and fight against crime

12:54, 13/03/2018

Democratic Party chairman Lulzim Basha and US Ambassador Donald Lu met for nearly an hour at the seat of the Democratic Party (PD) today.

Sources from PD told Syri.net the opposition leader and the US Ambassador talked about the implementation of the Judiciary Reform and also about the missing fight on criminality and drugs from the government.

Basha and Lu talked about the future political processes in the Democratic Party as well.

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Edlir Rameta 14/03/2018 16:59

  Adriatik Lladha ne gjermani cfare dosje ka Tiku ish prokurori?!Arber Ceka ne gjermani cfare po germojne gjermanet te gjejne ?!perse gjermanet injoruan kaq keq Don Lu?!,sic e dime si asnjehere tjeter ne diplomaci nhe diplomat qofte ky dhe Amerikan sic ne rastin konkret eshte Don Lulu ti kerkoje nje shteti tjeter ne kete raste gjermania te ekstradoje Arber Cekajn dhe mos ti jape leje qendrimi ish prokurorit Llalla.Don Lu si kinez nga origjina qe eshte shkoi tek Luli te mesoje me shume mbi keto dy ceshtje,sepse. Don Lulu smer guxhimin ti shkoje te madhit te paparit Sali Berisha ne zyre dhe perdor Lulin.Don Lu dhe Don Edvin cocaina e dine forte mire se plaku "Mere"ne ket rast Sali Berisha e perdor Llallen nga gjermania per te mbajtur si guret e tespies se tij Don Lu dhe Don Edvin cocainen.kur Sajmir Tahiri udhetoi per ne gjermani u perfol per nje takim te Sajes me Shkelzenin e Sales,perse te jene takuar valle?!nga ai moment po ti vini re dhe plaku Mere pra Saliu ka zbutur qendrimin e tij ndaj Sajes,ish ministri brendshem ka shume pergjime kunder Edvinit dhe vellait te tij ,ai kur ju preken interesat e kercenoi Edvinin hapur nqs e mbani mend deklaraten e Sajes kur tha skeni pare asgje akoma.Sajmir Tahiri me ndermjetesimin e Shkelzenit pas takimit te tyre ka rene dakord qe Sajmiri te bashkepunoje me autoritet gjermane dhe me ish prokurorin e pergjithshem Adriatik Llallen .Pra dyshja Tahiri Llalla kunder Edvin cicaines Dhe Don Lu.Me prova te pakundershtushme.Gjermanet si te ftohte qe jane nga natyra i bejne punet havash por me produktivitet te larte Made in Germany.Do kemi zhvillime ne vijim.

  Labi14/03/2018 12:52

  Lu-ja ky person i korruptuar me parate e drohes dhe korupsionit qeveritar Edvinian....ky njeri qe po punon ne dem te interesave amerikane dhe pro krimit dhe korupsionit. E pra ky njeri quhet Donald Lu

  edvin13/03/2018 23:29

  Takimi i ambasadorit Lu me Bashen ne kete situate,me shume se per problemet e reformes ne drejtesi dhe per mungesen e luftes se qeverise kunder krimit(diskutim qe Lu mund ta bente me Kryeministrin ,e jo me Kryetarin e Opozites),do kete qene nje diskutim rreth masave te nevojeshme mbrojtese dy paleshe ndaj akuzave publike qo po adresohen per ata,ne lidhje me ndikimin e politikave antiTrump te Sorosit ne Shqiperi.Qofsha e gabuar! Ne kete kontekst,me siguri ka zene vend edhe diskutimi rreth ceshtjeve te brendeshme ne PD.

  Tes13/03/2018 13:59

  nuk keni aritur te zbardhni nje detal ate te Lobimit Rus dhe 600000$.

  berati13/03/2018 13:18

  ja pra duken lidhjet e pd-se me ruset. nje histori e turpshme qe duhet harruar!

  Shto koment