Riatdhesohet familja shqiptare nga Gaza, ministria e Jashtme: Operacioni u krye me sukses falë…

Riatdhesohet familja shqiptare nga Gaza, ministria e Jashtme: Operacioni u krye me sukses falë…

17:49, 20/11/2023
A+ Aa A-
Më në fund, Eiadi, gruaja e tij dhe katër fëmijët e tyre të mitur u larguan nga Gaza dhe do t’i bashkohen pjesës tjetër të familjes që kanë mbërritur në Shqipëri në fillim të këtij muaji. Operacioni sfidues përfundoi me sukses sot në mesditë, falë bashkëpunimit të diplomatëve tanë në Tel Aviv dhe Kajro si dhe Ministrive të Jashtme të Izraelit dhe Egjiptit. Mirënjohje të gjithë kolegëve të përfshirë në këtë proces.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco