Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Ku ndryshon PDK-ja e Thaçit me PDK-në e Krasniqit

Brenda makinës së policisë në Tiranë/ Gjendet armë në çantën e pluhrosur Foto ilustruese

Brenda makinës së policisë në Tiranë/ Gjendet armë në çantën e pluhrosur

09:05, 21/09/2023
A+ Aa A-

Një efektive e patrullës në komisariatin nr 1 në Tiranë së bashku me kolegun e saj mbrëmjen e së mërkurës kanë gjetur një armë zjarri brenda automjetit të shërbimit. Punonjësja ka humbur një send personal dhe ka kërkuar së bashku me kolegun ne mjet.

Në pjesën e poshtme të sediljes së pasagjerit kanë gjetur një çantë të zezë meshkujsh të mbuluar me pluhur. Kur e kanë hapur brenda saj kanë gjetur një pistoletë TT. Arma është dërguar në laborator për shenjat e gishtave. Dyshohet se arma mund të jetë lënë nga ndonjë person i shoqëruar që ka qenë i armatosur.

Ai dyshohet se ka përfituar nga mungesa e vëmendjes së efektivëve dhe e ka fshehur. Akoma nuk dihet sesa kohë ka patur arma e fshehur brenda makinës së policisë ndaj hetuesit dhe AMP nuk kanë akoma ndonjë emër të dyshuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco