FOTO/ Arrestohet në Paraguaj djali i ish-prefektit të Shkodrës. Ja akuzat

FOTO/ Arrestohet në Paraguaj djali i ish-prefektit të Shkodrës. Ja akuzat

11:37, 14/10/2019

Policia e Paraguait ka arrestuar Elton Radovanin, djalin e ish-prefektit te Shkodres Paulin Radovani.

Shpallja ne kerkim e tij ishte bere per akuzat e perfshirjes ne nje skeme borxhesh dhe mashtrimesh.

Elton Radovani eshte arrestuar pasi interpoli e ka shpallur ne kerkim nderkombetar.

Mediat paraguaiane bëjnë te ditur se sipas dosjes së çështjes, urdhri i arrestit ndërkombëtar ishte për shkak të krimeve të mashtrimit bankar dhe financiar dhe u vu në dispozicion për qëllime ekstradimi drejt Shqiperise.

Elton Radovani eshte arrestuar me 3 tetor ne Paraguaj rreth ores 11:00 ne nje autostrade atje dhe tashme pritet ekstradimi drejt Shqiperise.

Ndaj tij, te vellait Bert Radovani dhe babait te tyre Paulin Radovani, ish prefekt vazhdojne seancat dhe hetimet per mashtrim dhe borxhe te pashlyera qe shkojne ne shifra marramendese.

ImageImage

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco