‘Game Over në 25 prill’/ Zhupa nxjerr VIDEON: Rama kopjon planin e Bashës

‘Game Over në 25 prill’/ Zhupa nxjerr VIDEON: Rama kopjon planin e Bashës

22:07, 23/09/2020

‘Game Over në 25 prill për propagandën e Ramës’, thotë Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka përmes një shënimi në Facebook.

Zhupa ka publikuar një video me deklaratën e Bashës dhe të Ramës sa i përket vlerës së rrogës bazë të shqiptarëve, duke thënë se kryeministri aktual di vetëm të kopjojë angazhimin publik të kreut të demokratëve.

Në video shihet se Basha në një deklaratë në shtator të 2019 thotë se në 6 mujorin e parë të qeverisjes së tij rroga bazë do jetë 300 euro,  ndërsa Rama thotë në shkurt të 2020 se nga 1 janari i 2021 do të jetë 300 mijë lekë.

Postimi i plotë i Ina Zhupës:

“Lulzim Basha ka prezantuar disa nga pikat e planit tonë për ringritjen e ekonomisë, me parimin bazë: paratë duhet të jenë në xhepat e qytetarëve dhe jo të pushtetarëve dhe oligarkëve. Ndërsa Rama që dështoi 8 vjet në pushtet pa bërë asgjë në shërbim të qytetarëve, di vetëm të kopjoj angazhimin publik të Bashës.

Game Over në 25 prill, për propagandën e Ramës !” shkruan Zhupa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco