Lushtaku: Kjo Qeveri e shkeli dinjitetin, gjakun, sakfrificën e pavarësinë e arritur me mund

Lushtaku: Kjo Qeveri e shkeli dinjitetin, gjakun, sakfrificën e pavarësinë e arritur me mund

20:20, 15/07/2023

Ndër pjesëmarrësit e protestës për veteranët ishte edhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Mërgim Lushtaku.

Ai tha se do të jetë pjesë e çdo proteste me vlera kombëtare do t’i bashkangjitet.

 

“Kjo qeveri e shkelë këtë dinjitet, këtë gjak dhe sakrificë dhe pavarësinë e arritur me mund”, tha Lushtaku.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco