Abdixhiku, ‘Luli’ i Ramës në Prishtinë!

Abdixhiku, ‘Luli’ i Ramës në Prishtinë!

- 10/06/2024

Nga Çim Peka

Kjo foto është marre nga intervista e pare e Abdixhikut si kryetar i LDK në zyrat e selisë.

Tek muri pas Lumirit ishte foto e Rugovës, vetëm pak minuta para intervistës, stafi i tij e hoqi.

Abdixhiku donte që LDK të identifikohej tashme me të dhe jo me Rugovën. Madje edhe në intervistë e pyeta për atë akt që më bëri përshtypje.

Sot Abdixhiku kishte bërë një aktivitet mbi Ibrahim Rugovën, folës kryesorë ishin dy zëdhënësit e Thaçit në vitet ‘98-‘99’ në Tiranë, Rama e Fevziu.

Se çfarë kanë thënë këto dy personazhe atë kohë për Rugovën, nuk ka nevojë ta risjellim, por të mos flasë Sabri Hamiti e të flasë Rama për figurën e Ibrahim Rugovës, vetëm një sozi e Lulzim Bashës në Prishtinë mund ta bëjë.

Rama ka nevojë për një “Lul” kudo në trevat shqiptare, por Kosova ka nevojë për “rugovistë” të vërtetë!

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shto koment

Denonco