E zbulon Tahiri: I kemi pasur dorëheqjet e përgatitura për të dalë nga koalicioni

E zbulon Tahiri: I kemi pasur dorëheqjet e përgatitura për të dalë nga koalicioni

21:05, 23/09/2020

Zëvndëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka folur për marrëveshjet e nënshkruara në Uashignton mes Kosovës dhe Serbisë.

Në Kanal10, Tahiri ka përmendur disa pika, të cilat sipas tij, nuk kanë qenë në pajtueshmëri me partnerin qeverisë, LDK-në.

Ai ka theksuar se çëshja e Ujmanit ende nuk është zgjidhur.

“Ujmani ende s’është shpëtuar. Fitohet vetëm nëse është në favor tonin nga departamenti. Ne kemi ngritur alarmin për një temë që është e madhe dhe është e vërtet që i kemi pasur të shkruara dorëheqjet”, ka thënë Tahiri. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco