Shtyhet mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri, zbuloni arsyen

Shtyhet mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri, zbuloni arsyen

20:12, 23/09/2020

Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se është shtyrë mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë e paraparë të mbahej këtë të premte, shkruan Syri.net Kosova.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka shkruar se mbledhja do të mbahet më 2 tetor.

“Për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, u dakorduam me Kryeministrin Rama që mbledhjen e përbashkët të dy qeverive tona, të paraparë për këtë të premte, ta mbajmë më 2 tetor.

E falënderoj Kryeministrin Rama për mirëkuptimin dhe dy ekipet tona për përgatitjen e mbledhjes”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, u dakorduam me Kryeministrin Rama që mbledhjen e përbashkët të dy qeverive...

Posted by Avdullah Hoti on Wednesday, September 23, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco