Surroi për sondazhin e CESID në Serbi, atyre i nevojitet çlirim nga e kaluara kolektive

Surroi për sondazhin e CESID në Serbi, atyre i nevojitet çlirim nga e kaluara kolektive

20:06, 23/09/2020

Publicisti Veton Surrroi duke shkruar për sondazhin e korrikut të këtij viti, të bërë nga CESID, vetëm 1 për qind e të anketuarve në Serbi u përgjigj se Serbia ka kryer krime (dhe është ndëshkuar për këtë) gjatë viteve 90-të në territorin e ish Jugosllavisë, shkuan Syri.net Kosova.

 "Serbia nuk po ballafaqohet me të kaluarën e saj, rrjedhimisht është larg pajtimit me shtetet e popujt fqinj. Më shumë se liri të qasjes në tregje, Serbisë i nevojitet çlirimi nga e kaluara e vet kolektive.", ka shkruar Surroi në Facebook.

Postimi i plotë:

Në sondazhin e korrikut të këtij viti, të bërë nga CESID, vetëm 1 për qind e të anketuarve në Serbi u përgjigj se Serbia...

Posted by Veton Surroi on Wednesday, September 23, 2020

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco