Tërmeti në Turqi, pezullohen të gjitha aktivitetet sportive

Tërmeti në Turqi, pezullohen të gjitha aktivitetet sportive

10:34, 06/02/2023

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Turqinë dhe Sirinë në orët e para të mëngjesit, ku një tërmet me magnitudë 7.8 ka sjellë qindra humbje jete.

Ministri i Rinisë dhe Sportit në Turqi, Mehmet Muharrem Kaspoglu, menjëherë ka dhënë vendimin për të anuluar çdo event sportiv që do të zhvillohej deri në një njoftim të dytë.

Nga ana tjetër, shumë sportistë kanë shprehur ngushëllimet e tyre për jetët e humbura, me gjendjen në Turqi që duket se vazhdon të përkeqësohet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco