Merkato e janarit/ Klubi i Serie-A shfaq interes për Berat Gjimshitin

Merkato e janarit/ Klubi i Serie-A shfaq interes për Berat Gjimshitin

10:32, 09/12/2022

Berat Gjimshiti ka fituar mjaft provojë në Serie-A, aq sa shihet si mjaft e vlefshme nga Monza, e cila kërkon ta veshë bardhekuq në janar.

Klubi i ngjitur këtë sezon në elitën e Italisë synon të përforcohet me patjeter në mbrotje dhe “Sky Sport” zbulon se Berat Gjimshiti shihet si një kandidat i pëlqyeshëm prej tyre.

Megjithatë do të jetë e vështirë për të arritur një marrëveshje me mbrojtësin e Kombëtares, pasi disa muaj më parë ka rinovuar deri në vitin 2026 me Atalantën.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco