Lajmi i fundit

Finale emocionuese/ Frankfurt mposht Rangers pas ‘ruletĂ«s ruse’ dhe ngre trofeun

Belgjika bllokon largimin e Martinez, Everton e kërkon e ngulm

Belgjika bllokon largimin e Martinez, Everton e kërkon e ngulm

10:02, 18/01/2022

Roberto Martinez është kandidati numër një i aksionarit kryesor të Evertonit, Farhad Moshiri, për të zënë vendin e lënë bosh në pankinë, pas shkarkimit të Rafa Benitez. 

Por duket se federata belge e futbollit nuk dëshiron që ta lërë të lirë teknikun spanjoll, që të rikthehet në Liverpul. 

48-vjeçari shpresonte qĂ« tĂ« bĂ«hej trajner i pĂ«rkohshĂ«m i Evertonit, pas shkarkimit tĂ« Benitez dhe mĂ« pas tĂ« drejtonte “djajtĂ« e kuq” nĂ« finalet e KupĂ«s sĂ« BotĂ«s, qĂ« do tĂ« startojnĂ« nĂ« nĂ«ntor. 

Por, drejtuesit e federatës belge nuk janë dakord me këtë plan dhe nuk e kanë lejuar teknikun që të drejtojë një klub, pasi duan që ai të bëjë maksimumin në Botërorin e ardhshëm me kombëtaren e Belgjikës. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco