‘FIFA The Best’/ Robert Lewandowski shpallet lojtari më i mirë i vitit

‘FIFA The Best’/ Robert Lewandowski shpallet lojtari më i mirë i vitit

20:23, 17/01/2022

Në Zyrih të Zvicrës u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve “FIFA The Best”.

Robert Lewandowski fitoi çmimin e futbollistit më të mirë për vitin 2021.

Sulmuesi i Bayern Munchen mposhti kështu konkurrencën nga Messi dhe Salah që ishin në treshen finaliste për këtë çmim.

Lewandowski ishte i pandalshëm vitin e kaluar duke shënuar shumë gola e duke thyer rekorde të njëpasnjëshme.

Kujtojmë se “Topin e Artë” për vitin 2021 e fitoi Messi, duke e mposhtur pikërisht Lewandowskin.

Sulmuesi polak fitoi këtë çmim edhe në vitin 2020. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco