Zhbllokohet Çinari, shënon golin e parë sezonal në Turqi

Zhbllokohet Çinari, shënon golin e parë sezonal në Turqi

17:22, 01/12/2021

Eraldo Çinari më në fund ka gjetur golin e parë sezonal në Turqi. Sulmuesi shqiptar gjeti rrjetën në fitoren e Samnusporit të tij ndaj Usaksporit me rezultatin 4-0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për raundin kualifikues në Kupën e Turqisë. Vendasit zhbllokuan rezultatin në minutën e 40’ me Jaldir. Në pjesën e dytë Kiliç dyfishoi rezultatin. Çinai i vuri kapakun sfidën me golin e tretë në minutën e 70’. Më pas ishte përsëri Jaldir që shënoi dhe të katërtin.

Ky ishte goli i parë sezonal për Eraldo Çinarin në Turqi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco