FOTO/ Milan-Torino, formacionet zyrtare

FOTO/ Milan-Torino, formacionet zyrtare

20:19, 26/10/2021

Milani kërkon të vazhdojë ritmin e fitoreve pasi sot pret skuadrën e Torinos në shtëpi. 

Skuadra e Piolit është në një formë shumë të mirë në kampionat dhe kuqezinjtë do të duan të shkëputen nga rivalët.

Kuqezinjtë vijnë nga pesë fitore rresht në kampionat dhe morali është i lartë në skuadër.

Nga ana tjetër Torino ka marrë vetëm një fitore në pesë ndeshjet e fundit.

Përsa u përket formacioneve trajneri i Milanit,  ka lënë në stol Ibraimoviçin dhe ja ka besuar sulmin francezit Giroud.

Te Torino ka një rikthim të rëndësishëm. Bomberi Andrea Beloti do të luajë si titullar pas dy muajsh.

Etrit Berisha dhe Mërgim Vojvoda janë në stol për ndeshjen e sotme.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco