Formacione zyrtare/ Ja si rreshtohen Roma-Napoli në ‘Olimpico’

Formacione zyrtare/ Ja si rreshtohen Roma-Napoli në ‘Olimpico’

17:06, 24/10/2021

Roma pret Napolin në "Olimpico", derbi italian është i vlefshëm për xhiron e nëntë në "Seria A".

Dy skuadrat këtë edicion në kampionatin italian kanë pasur rezultate pozitive, me Napolin që nuk di për humbje.

Ylli i Kosovës, Amir Rrahamni është rikthyer nga minuta e parë me Luciano Spalletin që e vlerëson para Manolas në Seria A.

Formacionet zyrtare:

Roma: Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Cristante, Veretout; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui, Anguissa, Fabian, Zielinski, Politano, Osimhen, Insigne

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco