VIDEO/ Shqiptarët bëjnë ‘namin’ në Kupën e Italisë, pas Gjimshitit shënon edhe Muriqi

VIDEO/ Shqiptarët bëjnë ‘namin’ në Kupën e Italisë, pas Gjimshitit shënon edhe Muriqi

18:05, 27/01/2021

Lazio ka barazuar rezultatin 1-1 në duelin ndaj Atalantës e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Mesa duket sot është një mbrëmje fantastike për shqiptarët. Pas Gjimshitit, tashmë është radha e sulmuesit shqiptar, Vedat Muriqi i cili shënoi për kryeqytetasit italianë.

Në minutën e 17’ Muriqi me një goditje të bukur me kokë mposht portierin kundërshtar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco