Bilbao surprizon Barcelonën në fund, Superkupa e Spanjës shkon në shtesë

Bilbao surprizon Barcelonën në fund, Superkupa e Spanjës shkon në shtesë

23:04, 17/01/2021

Finalja e Superkupës së Spanjës Barcelona-Atletiko Bilbao do të zhvillojë dhe 30 minutat e shtesës, teksa 90 minutshi përfundoi me rezultatin 2-2.

Antuan Grizman  shënoi dy gola për katalanasit, duke dyfishuar shifrat në minutën e 57-të.

Kur dukej se Barcelona e kishte fituar Superkupën e Spanjës, rivalët baskë barazuan në momentin e fundit me Vijalibren dhe takimi shkon në kohën shtesë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco