Bayernin nuk e ndal askush, shkatërron Dusseldorfin

Bayernin nuk e ndal askush, shkatërron Dusseldorfin

20:28, 30/05/2020

Bayern Munich vazhdon të marshojë e qetë drejt titullit kampion.

Rekordmenët e Gjermanisë fituan me rezultatin 5-0 në shtëpi ndaj Fortuna Dusseldorfit në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Bundesliga.

Rezultati i këtij takimi u zhbllokua pas 15 minutave, kur goditja e Benjamin Pavard u devijua nga Mathias Jorgensen, për të përfunduar në rrjetë.

Pavard doli në skenë përsëri në minutën e 29’, duke dyfishuar avantazhin e bavarezëve. Pas Pavard, koha ishte që Robert Lewandowski të merrte spektaklin në dorë. Polaku theu mallkimin e tij ndaj Dusseldorf, duke shënuar në minutën e 43’. Kurse, për 4:0 polaku shënoi sërish në minutën e 50’.

Rezultatin final e vendosi mbrojtësi i krahut të majtë, Alphonse Davies, duke shënuar dy minuta pas Lewandowskit.

Me këtë fitore, Bayern shkëputet në vendin e parë me 67 pikë të grumbulluara, 10 më shumë sesa Dortmundi i vendit të dytë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco