FOTO/ Interi interesohet për talentin e Bundesligës

FOTO/ Interi interesohet për talentin e Bundesligës

12:07, 28/05/2020

Matheus Cunha është emri i ri që ka nisur të përmendet për merkaton e Interit.

Braziliani ka spikatur në Bundesligë, fillimisht me Leipzig, ndërsa tashmë me Herthën e Berlinit, pjesë e të cilëve u bë në janar të këtij viti.

Image

Klubi nga “Olympiastadion” pagoi 18 milionë euro për të bindur Leipzig dhe në 7 ndeshje, Cunha ka shënuar 4 gola për ta.

Paraqitjet e sulmuesit 21-vjeçar kanë vjedhur vëmendjen e drejtuesve të Interit, që po mendojnë seriozisht ta transferojnë në “San Siro” për sezonin e ardhshëm dhe pritet të nisin bisedimet me Herthën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco