Tirana festë të çmendur pas fitores ndaj Kukësit, bardheblutë në krye të Superligës

Tirana festë të çmendur pas fitores ndaj Kukësit, bardheblutë në krye të Superligës

20:21, 21/02/2020

Tirana ka fituar me përmbysje 2-1 ndaj Kukësit në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në Kategorinë Superiore.

Bardheblutë zhvilluan një ndeshje spektakolare ku vetëm gjatë minutave të fundit shënuan dy golat e fitores me anë të Idriz Bathës (84’) dhe Agustin Torassës (86’).

SYRI.net sjell pamjet më poshtë të festës së çmendur të kryeqytetasve në një një atmosferë elektrizuese në “Air Albania”.

Pas kësaj fitore, Tirana merr kryesimin e Superligës me 44 pikë të grumbulluara, dy më shumë se Tirana e vendit të dytë.

Pamjet VIDEO+FOTO:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco