VIDEO/ Mustafi bën gafën e vitit, David Luiz ndëshkohet me karton të kuq

VIDEO/ Mustafi bën gafën e vitit, David Luiz ndëshkohet me karton të kuq

21:57, 21/01/2020

Chelsea ka kaluar në avantazh 1-0 në derbin londinez kundër Arsenalit e vlefshme për javën e 24 në Premier League.

Në minutën e 27’ ishte Shkodran Mustafi që sërish bën një gafë të rëndë duke i dhuruar topin kundërshtarit, ndërsa në vazhdim të aksionit ndërhyrja e David Luiz u ndëshkua me kartonin e kuq dhe penallti.

Në minutën e 28’ ishte Jorginho që shënoi nga pika e bardhë e 11-metërshit, shkruan SYRI.net.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco