Barcelona e eliminoi nga Championsi, Inter ngushëllohet me 8 milion euro nga shitja e biletave

Barcelona e eliminoi nga Championsi, Inter ngushëllohet me 8 milion euro nga shitja e biletave

11:05, 11/12/2019

Inter-Barcelona do të kujtohet si sfida në të cilën zikaltrit bënë “vetëvrasje” dhe u eliminuan për të dytin vit radhazi në fazën e grupeve të Championsit.

Por, do të kujtohet edhe si sfida në të cilën arkëtimet nga tifozët për një ndeshje të luajtur në Itali thyen çdo rekord.

7 milionë e 889 mijë e 495 euro arkëtoi Interi nga prania e 72 mijë tifozëve nga e gjitha bota që ishin në “San Siro” për të mbështetur skuadrën zikaltër.

Arkëtimet rekord ishin fitorja e vetme e zikaltërve në këtë duel, sepse pjesa tjetër tashmë është vetëm histori.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco