Skandal/ Me thika e shkopinj, 'Komitët' sulmojnë shtetasit kosovarë

Skandal/ Me thika e shkopinj, 'Komitët' sulmojnë shtetasit kosovarë

19:09, 08/12/2019

Gjatë ditë së sotme, tifozët e Vardarit “Komitët”, kanë sulmuar makinat me targa të huaja, kryesisht ato me targa të Kosovës.

Të pajisur me thika e shkopinj, tifozët janë përleshur fizikisht mes pronarët e makinave.

Forcat e policisë kanë arritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë shoqëruar në komisariat të dyja palët, si komitët po ashtu edhe shtetasit e Kosovës dhe për momentin po merren në pyetje nga organet hetimore, shkruan Alsat-M.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco