VIDEO/ Armando Sadiku gjen rrugën e rrjetës me skuadrën e Malagas

VIDEO/ Armando Sadiku gjen rrugën e rrjetës me skuadrën e Malagas

22:25, 06/12/2019

Malaga po fiton me rezultatin 1-0 kundër Tenerifes, ndeshje e vlefshme për javën 19-të në Ligën e dytë spanjolle.

Golin për skuadrën e Malagas e ka shënuar futbollisti me shqiptar, Armando Sadiku.

Sadiku ka gjetur rrjetën në minutën e 27 pas një goditje nga këndi, ku ai u tregua i aftë t’i shmangej mbulimit të mbrojtjes për të dërguar topin në rrjetë. Një goditje prej nuhatësi të vërtetë brenda zonës, që i dha avantazhin skuadrës së tij në këtë sfidë delikate.

Trajneri kishte kërkuar përforcime në sulm në janar, por duket qartësisht se kushdo që do të vijë, do të jetë zgjedhje e dytë pas bomberit shqiptar.

Goli i Armando Sadikut on Vidnews.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco