VIDEO/ Lëvizja ‘magjike’ e Xherdan Shaqirit, shqiptari turpëroi keq kundërshtarin!

VIDEO/ Lëvizja ‘magjike’ e Xherdan Shaqirit, shqiptari turpëroi keq kundërshtarin!

11:10, 05/12/2019

Liverpooli mori një fitore të rëndësishme 5-2 në ndeshjen kundër Evertonit e vlefshme për javën e 15-të në Premier League.

Xherdan Shaqiri shënoi golin e dytë për “Reds-at”, madje shqiptari shkëlqeu duke bërë një performancë shumë të mirë.

Xherdan Shaqiri i shijoi në maksimum 90 minuta lojë në “Anfield”, si titullar për herë të parë këtë sezon me Liverpoolin.

28-vjeçari bëri shfaqje në fushë, duke treguar klasin e tij.

 


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco