VIDEO/ Ja si u vërshëllye himni i Francës nga tifozët

VIDEO/ Ja si u vërshëllye himni i Francës nga tifozët

21:07, 17/11/2019

Po luhet në “Air Albania Stadium” ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme për Grupin H të eliminatoreve të EURO 2020, shkruan Syri.net.

Para se të fillonte takimi, u këndua himni kombëtar i të dy vendeve.

Në momentin që po këndohej himni francez nga Besa Kokëdhima, tifozët shqiptarë nisën të vërshëllenin, ndoshta si shenjë proteste për kampionët e botës, të cilët në Paris ngatërruan himnin tonë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco