VIDEO/ Gol i çmendur në eliminatore, shikoni çfarë bën lojtari holandez!

VIDEO/ Gol i çmendur në eliminatore, shikoni çfarë bën lojtari holandez!

20:40, 13/10/2019

Holanda ka vazhduar e sigurt rrugën drejt Euro 2020.

“Tulipanët” ka marrë pikët e plota në transfertë kundër Bjellorusi-së, të cilën e ka mposhtur me rezultatin 1-2.

Golat për Holandën i realizoi mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum, në minutat 32’ dhe 41’.

Gjatë golit të dytë 28-vjeçari bëri mrekullinë duke realizuar një gol të çmendur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco