Mbyllet para kohe sezoni për Thiago Silvën

Mbyllet para kohe sezoni për Thiago Silvën

10:47, 01/05/2019

Pas disfatës së radhës me Montpellier, kampionët e PSG-së pësojnë një tjetër humbje.

Është kapiteni Thiago Silva, i cili duket se e ka mbyllur para kohe sezonin për probleme fizike.

34-vjeçari ka dëmtuar meniskun e gjurit në sfidën me Lille, çka e detyron t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale për të cilën ende nuk ka vendosur.

Edhe në rast se do të zgjedhë kurë intensive për dëmtimin, mbrojtësi brazilian nuk do të jetë në dispozicion të teknikut Tuchel deri në fundin e sezonit që mbyllet më 25 maj.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco