Roma mposht Bolonjën, mban ritmin e Milanit për Champions

Roma mposht Bolonjën, mban ritmin e Milanit për Champions

22:53, 18/02/2019

Roma ka fituar përballë Bolonjës në ndeshjen e vlefshme për javën e 24 në Serie A.

Skuadra nga kryeqyteti i Italisë ka fituar me rezultatin 2-1, ndërsa golat për vendasit u shënuan nga Aleksandar Kolarov nga pika e bardhë e penalltisë dhe Federico Fazio (73’).

Në fund të takimit miqtë reagua me anë të Nicola Sansone, i cili realizoi golin e vetëm për Bolonjën .

Me këtë fitore, Roma pozicionohet në vendin e 5-të, një pikë më pak se Milani i vendit të katërt që të kualifikon sezonin e ardhshëm në Champions League.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment