Balotelli rikthehet në Itali, po shihni se te kush klub përfundon

Balotelli rikthehet në Itali, po shihni se te kush klub përfundon

13:52, 09/01/2019

Mario Balotelli ishte shumë afër transferimit te Marseille, por marrëveshja dështoi në verën e kaluar.

Kështu, sulmuesi italian po kërkon largimin nga Nice, duke tentuar të rikthehet në Serie A.

Balotelli është duke u kërkuar nga Sassuolo, ndërsa agjenti Mino Raiola po i kompleton dokumentet e tij.

“Super Mario” ka pranuar të rikthehet në Serie A, duke nënshkruar kontratë një vjeçare me skuadrën italiane, në mënyrë që të këtë mundësi të trasferohet më pas në ndonjë skuadër më të madhe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco