ZYRTARE: Dëmtohet ‘ylli’ i Liverpoolit, mungon 6 javë

ZYRTARE: Dëmtohet ‘ylli’ i Liverpoolit, mungon 6 javë

17:45, 06/12/2018

Mbrojtësi i Liverpoolit, Joe Gomez ka pësuar frakturë në këmbën e majtë.

Gomez u detyrua të largohej nga loja pas 23 minutash lojë, pas një ndërhyrje të rëndë në ndeshjen ndaj Burnley në “Turf Moor”.

Indikacionet e para tregojnë se 21-vjeçari do të mungojë deri në 6 javë. Megjithatë, periudha e mungesës së tij varet nga rrjedhshmëria e procesit të rehabilitimit të tij

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco