Parashikimi i motit për ditën e enjte, 29 shtator 2022

Parashikimi i motit për ditën e enjte, 29 shtator 2022

22:21, 28/09/2022
A+ Aa A-

Ditën e mërkurë do të vijojë ndikimi i masave të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira si dhe kthjellime të herëpashershme.

Reshjet e shiut do të marrin intensitet të ulët e mesatar në formën e shtrëngatave të përkohshme.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e gradualisht kthen nga veriperqëndimi e lehtë e mesatare. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zona malore 12 deri 18°C
në zona e ulëta 14 deri 27°C
në zona bregdetare 15 deri 26°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco