FOTOLAJM/ Ja si u fal namazi i Fitër Bajrami në sheshe

FOTOLAJM/ Ja si u fal namazi i Fitër Bajrami në sheshe

12:37, 24/05/2020

Pavarësisht vështirësive në respektimin e muajit të shenjtë të ramazanit për shkak të pandemisë COVID 19, në ditët e fundit deri në faljen e Bajramit të gjithë besimtarët mysliman në Shqipëri falën namazin e Fitër Bajramit në xhamia dhe në sheshet e tyre.

Besimtarët kanë ndjekur protokollet dhe rregullat për shkak të pandemisë.

Edhe pse mosha e caktuar në protokolle për të qenë të pranishëm në xhamia ka qenë e kufizuar, larmia e brezave është vënë re edhe këtë fit në faljen e Bajramit.

Më poshtë keni një kolazh me foto nga falja e Fitër Bajramit të realizuar nga fotografi Gent Shkullaku i Agjencisë LSA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco