Spitali në Greqi i kërkon 600 maska rrobaqepses shqiptare, ajo i shtang me veprimin e saj

Spitali në Greqi i kërkon 600 maska rrobaqepses shqiptare, ajo i shtang me veprimin e saj

20:35, 28/03/2020

Një emigrante shqiptare në Greqi, me profesion rrobaqepëse, ka bërë një veprim tepër human në vendin ku ajo jeton, Grevena.  

Elona Agolli nga Korça, prej 21 vitesh jeton në këtë qytet dhe spitali i ka kërkuar që t’i qepë 600 maska në rrobaqepësinë që ajo zotëron.  

Ajo i është futur punës menjëherë duke e dorëzuar porosinë dhe kur është pyetur për çmimin zonja është shprehu se i ka bërë falas, veprim ky që i ka lënë pafjalë drejtuesit e spitalit dhe jo vetëm. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco