U izolua në Spitalin e Sarandës, del përgjigja për 15-vjeçarin afgan

U izolua në Spitalin e Sarandës, del përgjigja për 15-vjeçarin afgan

16:04, 27/02/2020

Ka dalë përgjigja e 15-vjeçarit afgan, Hamit Muhameti, i cili një ditë më pare u izolua në Spitalin e Sarandës, i dyshuar si i prekur nga Coronavirusi.

Analizat kanë treguar se adoleshenti nuk është prekur nga virusi që po mban mbërthyer mbarë botën.

Lajmin e konfirmon drejtori i Shëndetit Publik në Sarandë, Arjan Kalcuni, raporton Syri.net.

Aktualisht, 15-vjeçari ndodhet në Spitalin Infektiv në Qendrën Spitalore Nënë Tereza në Tiranë. /A.R, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Hekuran 27/02/2020 16:27

Epo kështu i bie që paskemi laboratorë shumë më të sofistikuar se në Skandinavi! Dy raste në Suedi dhe gjashtë në Finlandë, analizat dolën vetëm pas 6 ditësh.

Shto koment

Denonco