ISHP: Mbrohuni nga koronavirusi, lani shpesh duart, fërkojini me alkool

ISHP: Mbrohuni nga koronavirusi, lani shpesh duart, fërkojini me alkool

10:26, 29/01/2020

Instituti i Shëndetit Publik i ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarëve sot të mbrojnë veten dhe të tjerët nga sëmundjet e shkaktuara nga koronaviruset duke filluar me larjen e duarve.

Në faqen e ISHP-së në Fb, thuhet: " Lani shpesh duart me ujë dhe sapun ose pastrojini ato duke i fërkuar me pastrues me bazë alkooli."

Këshillat në vijim:

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 30/01/2020 01:32

Kur të lani duart dhe ti bëni me alkol futjani dhe një pordhë që të desifektoni dhe ambjentin ku jeni. E kjo qeveri leshi ka ik për lesh.

Shto koment

Denonco