As shi dhe as borë/ Çfarë rezervon moti për nesër

As shi dhe as borë/ Çfarë rezervon moti për nesër

23:22, 14/01/2020

Edhe gjatë ditës së nesërme në vendin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët, ku gjatë paradites vranësirat kalimtare do të jenë të zhvendosura në zonat malore.

Parashikimi për nesër, sipas IGJEUM:

RESHJET

Nesër (e mërkurë, dt.15) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt.15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 13 °C

në vendet e ulëta: 3 / 13 °C

në vendet malore: 0 / 8 °C

ERA

Nesër (e mërkurë, dt.15) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco