FOTO/ Bie bora e parë në vend, ja aksi që u zbardh nga reshjet

FOTO/ Bie bora e parë në vend, ja aksi që u zbardh nga reshjet

16:01, 03/12/2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë të një njoftimi për mediat lajmëron se ka rënë bora e parë për këtë vit. në vendin tonë.

ARRSH këshillon përdoruesit e automjeteve të tregojnë kujdes dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Njoftimi i ARRSH:

Filluan reshjet e para për këtë vit 

Pamje përgjatë aksit Qafë Mali-Fierzë, trashësia momentalisht ka arritur në 10 cm.

Sapo filluan reshjet, u morrën menjëherë masat e para të mirëmbajtjes dimërore nisi puna për pastrimin dhe hedhjen e kripës.

Automjetet që zgjedhin të kalojnë këtë aks të tregojnë kujdesin e duhur, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit 

Por reshje dëbore ka patur edhe në fshatin Osmanaj të Kukësit, siç e tregon edhe fotoja e mëposhtme:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco