Reshje shiu në të gjithë vendin/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

Reshje shiu në të gjithë vendin/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

23:39, 06/09/2019

E shtunë, 7 shtator 2019

RESHJET

Nesër  (e shtunë, dt.07) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, ndërsa në qarkun Shkodër ato do të jenë deri lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 28 °C

në vendet e ulëta: 21 / 31 °C

në vendet malore: 15 / 26 °C.

ERA

Nesër (e shtunë, dt.07) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco