E enjte, vazhdon rënia e temperaturave Shqiponja e vogel, korrik 2019

E enjte, vazhdon rënia e temperaturave

07:04, 11/07/2019

11 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të  jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijonë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   11/27°C 

Zonat e  ulëta  15/32°C

Zonat  bregdetare 18/30°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco