E hënë me rrebeshe shiu dhe stuhi në perëndim të vendit

E hënë me rrebeshe shiu dhe stuhi në perëndim të vendit

06:52, 13/05/2019

Fillimi i javës, 13 maj 2019: moti do të  mbetet me rreshje shiu të pasuara me rrebeshe dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimore. Era do të  jetë me drejtim  Juglindje (SE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   8/15°C 

Zonat e  ulëta 11/21°C

Zonat  bregdetare 11/21°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco