Parashikimi i motit për sot, e hënë 25 mars 2019 Kalaja e Rozafës, mars 2019

Parashikimi i motit për sot, e hënë 25 mars 2019

06:54, 25/03/2019

Sot moti do të mbetet i qëndrueshem me kthjellime në të gjithë vendin. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të fillojnë të pësojnë rënie graduale .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore      3/17°C 
Zonat e  ulëta        7/22°C
Zonat  bregdetare 9/21°C
RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco