FOTO/ Parashikimi i motit, ja çdo ndodhë nesër

FOTO/ Parashikimi i motit, ja çdo ndodhë nesër

23:27, 05/12/2018
A+ Aa A-

Në Shqipëri nesër do të ketë mot me acar në mëngjes kurse me intervale kohore me diell gjatë ditës.

Në shumë lugina pritet të ketë edhe mjegull e cila mund të qëndrojë gjatë tërë ditës. Vetëm në vijën bregdetare dhe Luginën perëndimore moti do të jetë më i nxehtë.

Reshjet

Nesër priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Image

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 4 / 14 °C

në vendet e ulëta: 3 / 12 °C

në vendet malore: -2 / 5 °C

Era

Nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Mot i ngjashëm pritet të mbajë edhe ditën e Premte, por me ngritje graduale të temperaturave.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco