Zbardhen emrat e PS-së, ja kush do jetë nënkryetar parlamenti dhe kryetarë të komisioneve

Zbardhen emrat e PS-së, ja kush do jetë nënkryetar parlamenti dhe kryetarë të komisioneve

10:00, 14/09/2017

Partia Socialiste ka vendosur emrat e kryetarëve të Komisioneve parlamentare.  

PS do të drejtojë 5 komisione parlamentare, Ligjet, Politikën e Jashtme, Ekonominë dhe Financat, Sigurinë Kombëtare dhe komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, ndërsa PD 2 komisione Median dhe Integrimin, LSI një komision, atë të Shëndetësisë.

Gjithashtu pritet që të firmoset nga deputetët dhe qeveria "marrëveshja e mirëkuptimit". Kod etike i grupit dhe qeverise së Partisë Socialiste.

Kryesia e PS me 4 nënkryetarë të cilët do të jenë:

Evis Kushi

Elisa Sporali

Vilma Bello

Ilir Beqaj

Ervin Bushati sekretar i grupit të PS

Vasilika Hysi nënkryetare e Kuvendit

Kryetarët dhe nënkryetarët e komisioneve

Ulsi Manja-kryetar i Komisionit të Ligjeve

Mimi Kodheli-Kryetare te Komisioni i Jashtëm

Erion Braçe-Kryetar i Komisionit të Ekonomisë

Ermonela Felaj-Kryetare e komisionit të Sigurisë

Eduard Shalsi-Kryetar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment