Ekskluzive/ Rama-Basha takohen nesër me Presidentin Nishani

Ekskluzive/ Rama-Basha takohen nesër me Presidentin Nishani

18:32, 02/05/2017
A+ Aa A-

Edi Rama dhe Lulzim Basha pranuan sot ftesën e Presidentit Bujar Nishani për t’u ulur në tryezën e bisedimeve.

Burime konfidenciale të Syri.net bëjnë më dije do të ketë një takim mes Nishanit, Ramës e Bashës.

Ky takim do të zhvillohet nesër gjatë paradites në godinën e Presidencës. Ora e takimit nuk është konfirmuar ende, megjithatë në këtë takim do të jenë vetëm 3 palët.

Të njëjtat burime sqarojnë për Syri.net se nëse do të ketë një marrëveshje mes Ramës e Bashës, paraprakisht palët do të kenë rënë dakord që të bëjnë ndryshime drastike të Kodit Zgjedhor. /SYRI.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ZIA MANDRRI02/05/2017 19:16

ZGJEDHJET DUHET TE BEHEN NE NJE FORME A NE NJETJETER POR NE KETO KUSHTE PD DELE ME 22 DEPUTET GJYNA PD E PERZIET KOMONISTA BALLASTA FASHASISTA RUS PAKISTINEZ E LLOLLOJ SOROLLUPI DHE TANI NUK E DI POR SINQERISHTE ME VJEN KEQ JAME IVESTUAR SHUME NE KETE PARTI POR E PUSHTUAN TE PAMUNDUARIT SERVILET SI,,,,

Shto koment

Denonco